دستگاه رول فرمینگ چیست؟

عملیات رول فرمینگ برای تبدیل ورق فلزی به اشکال مختلف طراحی شده اند. دستگاه رول فرمینگ ساخت بدنه یخچال فریزر خانگی به طور اختصاصی برای ساخت کابین یخچال فریزر مورد استفاده قرار میگیرد. فرآیند شکل دهی به این صورت است که یک ورقه فلزی مسطح در حین عبور از روی غلتک های فولادی، در ایستگاههای مختلف کاری به شکل مورد نظر تبدیل میشود. این روش امکان شکل دهی سریع ورق آهن را به اشکال مختلف فراهم می کند. ورق آهن به تدریج در طول مسیر شکل می گیرد و از فشار بیش از حد بر یک نقطه خاص جلوگیری می شود. از آنجایی که شکل دهی در بسیاری از موارد با کشیدن ورق آهن پیش رنگ از طریق ماشین آلات صورت می گیرد، تولید با حجم بالا امکان پذیر است.

هر کدام از غلتک ها برای عملیاتی منحصر بفرد طراحی شده است، هر ایستگاه ممکن است یک قالب غلتکی منحصر به فرد داشته باشد، که به تدریج ورق فلز را در حالی که بین غلتک ها کشیده می شود خم می کند. این روش اجازه می دهد تا بتوان فلز را به پروفیل با شکلهای مختلف متقارن و یا نامتقارن تبدیل کرد. پروفیل ها کاربرد بسیار زیادی در صنایع مختلف تولیدی از جمله صنایع برودتی و ساخت یخچال فریزر خانگی دارند.

سایر عملیات شکل دهی فلز از جمله سوراخ کاری و برش کاری در ایستگاهای مختلف به دقت بر روی فلز انجام میشود.

واردات دستگاه Roll Forming ساخت بدنه یخچال فریزر خانگی درسال 1400 برای شرکت آیدین جواهری تولید کننده لوازم خانگی آرامش از کشور چین توسط شرکت تامین تجهیزات سامیا پارس با موفقیت به انجام رسید.

این دستگاه پس از ترخیص و حمل، توسط متخصصان کشور چین در تبریز نصب و راه اندازی گردید.

دانلود کاتالوگ

مشخصات فنی و LAYOUT دستگاه رول فرمینگ ساخت بدنه یخچال فریزر خانگی: 

LAYOUT دستگاه رول فرمینگ

جهت مشاوره و دریافت خدمات بازرگانی با ما تماس بگیرید