دستگاه اکستروژن چیست؟ 

به بیان ساده، دستگاه اکستروژن پلاستیک وظیفه تبدیل مواد اولیه پلاستیک به ورق پلاستیک یا تولید پروفیل را دارد. در فرآیند تولید، پلاستیک خام ذوب شده و به یک پروفیل پیوسته تبدیل می‌شود. ماشین آلات اکستروژن پلاستیک برای افزایش سرعت گردش کار و حجم تولید کاربرد دارند.
ماشین‌های اکستروژن، مواد اولیه پلاستیک ذوب شده را به سمت قالب‌های شکل‌دهی می‌کشند تا شکل‌های مقطعی را تولید کنند. آنها عمدتاً در صنایع پلاستیک، فلزات و کامپوزیت سازی استفاده میشوند. ماشین های اکستروژن همچنین در صنایع خودروسازی، صنایع برودتی و یخچال سازی، هوافضا و ساخت و ساز استفاده می شوند.
اکستروژن ورق تکنیکی برای ساخت انواع ورق های پلاستیکی تخت از انواع پلیمرها است. معمولا از ورقهای پلاستیکی برای ساخت قطعات پلاستیکی به روش وکیوم فرمینگ استفاده میشود.

نحوه کار دستگاه اکسترودر

ورق های پلاستیکی چگونه ساخته می شوند؟

مواد گرانول شده پلاستیکی یا پلیمری، و یا ABS  وارد دستگاهی به نام اکسترودر می‌شوند که در آنجا تا زمانی که حالت مایع و مذاب پیدا کنند، گرم میشوند. از آنجا، پلاستیک مذاب را در یک مخزن فلزی که شبیه به یک قالب است، قرار می دهند. سپس پلاستیک مذاب از طریق فشار به یک ورقه یکنواخت تبدیل میشود.
اکستروژن پلاستیک یک فرآیند تولید با حجم بالا است که در آن پلاستیک خام ذوب شده و به شکل یک پروفیل پیوسته در می آید. اکستروژن اقلامی مانند لوله، حصار، نرده های عرشه، قاب پنجره، فیلم ها و ورق های پلاستیکی، پوشش های ترموپلاستیک، و عایق سیم را تولید می کند.

به عنوان مثال، در صنایع برودتی و یخچال سازی، پس از تبدیل مواد اولیه پلاستیک به ورقهای پلیمری (ABS) با کمک دستگاه اکسترودر، از ورقهای پلاستیکی برای تولید وان درون یخچال، قسمت داخلی درب یخچال و فریزر و سایر قطعات پلاستیکی استفاده میکنند. به دلیل پیچیدگی بسیار بالای دستگاه پیشنهاد نیشود قبل از اقدام به واردات دستگاه اکسترودر حتما با متخصصین و مشاوران ما در ارتباط باشید.

Layout دستگاه اکستروژن – دستگاه ساخت انواع ورقهای پلیمری

جهت مشاوره و دریافت خدمات بازرگانی با ما تماس بگیرید