تامین قطعات ماشین لباسشویی و ظرفشویی به صورت SKD و CKD

عبارت سه حرفي CKD  مخفف كلمات  Complete Knocked Down که به معنی قطعات كاملا جدا مي باشد. به این مفهوم است که تمام قطعاتي كه براي ساخت يك دستگاه مثلا ماشین لباسشویی و یا ماشین ظرفشویی مورد نیاز است، به‌ صورت کاملاً قطعه ‌قطعه ‌شده و در اجزای ریز وارد کشور مقصد می‌شود تا فرآیند مونتاژ آن به‌ صورت کامل و در کشور مقصد انجام شود.

CKD شیوه ای است که تولیدکنندگان جهت فروش قطعات سوار نشدهٔ خود به نمایندگانی که در کشورهای دیگر دارند بکار می‌برند. یکی از دلایلی که در کشور مبدا قطعات مونتاژ نمیشوند این است که دستمزد كارگران بقدري بالاست كه مونتاژ به صرفه نيست. در مواردی هم به علت کوچک بودن محصولات، دستگاهها قادر به نصب قطعات کوچک بر روی محصول نبوده و قطعات به این روش وارد کشور مقصد میشوند.

واژه SKD خلاصه‌شده‌ی عبارت Semi Knocked-Down به‌ معنی نیمه قطعه ‌قطعه ‌شده است. این روش تقریبا مشابه همان روش CKD است با این تفاوت که در این روش فقط بخشی از قطعات به صورت کاملا جدا وارد می شوند و بخش دیگر به صورت مونتاژ شده در اختیار شرکت ها قرار می گیرند. این شیوه معمولا درتوافق هایی مورد استفاده قرار می گیرد که شرکت اصلی به دلایلی مثل سختی مونتاژ و یا تمایل نداشتن برای انتقال دستگاه های پیشرفته برای مونتاژ، از برخی قطعات به صورت کاملا سرهم شده استفاده میکنند و سایر قطعات به صورت کاملا جدا از هم در اختیار کشور مقصد قرار می گیرند تا در کارخانه مونتاژ شوند.

جهت رفاه و رفع مشکلات بسیاری از تولید کنندگان، شرکت تامین تجهیزات سامیا پارس واردات قطعات SKD و CKD لوازم خانگی را به مجموعه فعالیت های خود اضافه کرده است و در زمینه تولید ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی با تولید کنندگان لوازم خانگی همکاری میکند.

جهت مشاوره و دریافت خدمات بازرگانی با ما تماس بگیرید