موتور فن AC و BLDC

شرکت تامین تجهیزات سامیا پارس با توجه به نیاز بازار و همچنین مشتریان خود اقدام به تامین انواع موتور فن AC و BLDC و الکترو موتورهای AC و BLDC به همراه انواع فن مرتبط با آن نموده است. با توجه به موارد مصرف متنوع این محصول، کیفیت و دوام این محصول در صدر توجه تامین این کالا قرار گرفته است.

موارد مصرف الکتروموتور AC و BLDC:

الکتروموتور در بسیاری از انواع لوازم خانگی از جمله ماشین لباسشویی، ماشین لباسشویی سطلی، ماشین ظرف شویی، ایر کاندیشن و همینطور یخچال فریزر خانگی مورد استفاده قرار میگیرد. مهمترین هدف استفاده از موتور فن AC و BLDC در یخچال فریزر خانگی انتقال و پراکندن سرما در کابین یخچال فریزر میباشد. بدلیل اینکه این قطعه در بیشتر مواقع در حال کار میباشد، بالا بودن کیفیت، قدرت پرتاب هوای سرد، بی صدا بودن و همینطور کار کردن با راندمان بالا در محیط سرد از اهمیت بالایی  برخوردار است.

تفاوت الکتروموتور های AC و BLDC

  • موتور های AC همان گونه که از نامشان پیدا است به جریان متناوب (Alternative current) برای تولید میدان الکترومغناطیسی احتیاج دارند در حالی که موتور های DC از جریان مستقیم برای این منظور استفاده می کنند.
  • تفاوت دیگر این است که فرکانس تغذیه موتور DC صفر است در حالی که موتور AC با فرکانس 50 هرتز تغذیه می شود.
  • موتور های DC معمولاً در جایی استفاده می شوند که سرعت موتور نیاز به کنترل بیرونی دارد. این در حالی است که موتورهای AC در برنامه هایی که عملکرد انرژی را در مدت زمانی طولانی جستجو و بررسی می کنند مورد استفاده قرار می گیرند.
  • نکته دیگر این است که همه موتورهای الکتریکی DC تک فاز هستند اما موتورهای AC می توانند تک فاز یا سه فاز باشند.
  • در مواقعی که درباره تعمیر و نگهداری از موتور الکتریکی نگرانی وجود دارد از موتورهای AC استفاده می شود موتورهای DC به مراقبت و تعمیر بیشتری احتیاج دارند.
  • در کارهایی که به سرعت ثابت با راه اندازی بار های سنگین احتیاج داریم موتورهای AC بهتر از موتورهای DC هستند.

برخی از انواع فن موتورهای الکتریکی 

Block "cntct" not found