خدمات بازرگانی و واردات کالا معمولا شامل مراحل، فرایندها و مسائل زیادی است. این کار شاید در ظاهر کار آسانی به نظر برسد اما در عمل این فرآیند پیچیدگی‌های زیادی دارد که باید با صبر و حوصله آن‌ها را طی کنید.

اعتبار سنجی و ممیزی شرکت های فروشنده

در تجارت همواره امکان کلاهبرداری، ارسال جنس مشابه و بی کیفیت و  ارسال کالا مغایر با کالای درخواستی وجود دارد. با شناسایی شرکت های معتبر و دارای رزومه معقول و معتبر و با انجام مذاکرهای فنی و تخصصی امکان کلاهبرداری و یا ارسال کالای دارای مغایرت با کالای درخواستی را به صفر میرسانیم. در صورت لزوم به صورت حضوری از شرکت خارجی بازدید کرده و از صحت و کیفیت محصول آنها اطمینان حاصل میکنیم. در صورت لزوم با درخواست بازرسی روی کالا ممیزی از صحت و کیفیت کالای ارسالی بعمل خواهد آمد. درخواست ارسال نمونه کالا (سمپل) از کارخانه فروشنده روش دیگری برای اطمینان از صحت و کیفیت کالای مورد نظر میباشد.

هدایت عملیات خرید از ابتدا تا انتها

شرکت سامیا پارس از اولین قدم تامین کالای شما که پس از مشاوره تخصصی و مطابق با نیاز شما مشخص میشود، تا شناسایی کالا و مذاکره با فروشنده کشور مبدا، پرداخت و خرید بین المللی، حمل، واردات، ترخیص و تحویل کالا در کنار شما خواهد بود.

مذاکره با فروشندگان خارجی و اخذ پرفرما

پرفرما یا همان پیش‌فاکتور یکی از مراحل مهم واردات به شمار میرود که از آن جهت ثبت سفارش نیز استفاده می‌شود.  پیش‌فاکتور سندی است که فروشنده (شرکت خارجی) برای خریدار (شرکت ایرانی) بابت کالای مورد نظر ارسال میکند و در آن مشخصات کامل کالا توضیح داده می شود.

اخذ مجوز واردات

واردات کالا به کشور نیاز به اخذ مجوز های لازم از سازمان مربوطه میباشد. جهت اخذ مجوز باید به نهاد های مربوطه مراجعه کرد. به عنوان مثال اگر می‌خواهید یک نوع دارو را وارد کنید باید از وزارت بهداشت مجوز استاندارد و کیفیت آن محصول را دریافت کنید.

خدمات بازرگانی:

از جمله عمده فعالیت های شرکت تامین تجهیزات سامیا پارس میتوان به تامین تجهیزات خطوط تولید کارخانجات تولیدی علی الخصوص کارخانجات تولید کننده یخچال فریزر، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و لوازم خانگی، تامین قطعات صنعتی و تخصصی مانند کمپرسور و الکتروموتور، و واردات مواد اولیه از جمله مواد اولیه پلاستیک و ورق آهن پیش رنگ و انواع گازهای مبرد اشاره کرد.